Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení

Re: Watson

 
Dobrý den! 
.5.srpna jsme si byli u Vás v chovné stanici pro kocourka jménem Watson.Byli jsme příjemně překvapeni milým jednáním Vás i Vašeho partnera.Vaše chovná stanice byla jak ze škatulky,kočičky měli vše co potřebují,chovali se klidně a spokojeně.Byli jsme rádi,že jste nám vše ukázala,rodiče našeho kocourka a další příbuzné.Třešničkou na dortu byl důkladný výklad o chovu mainských koček,seznámení s druhy krmení,které mají nejraději a na cestu jsme dostali stravu a hračky pro našeho kocourka na delší dobu. 
Tímto Vám chceme moc poděkovat a přejeme mnoho dalších krásných kočiček a kocourků v dalších chovech. 
Díky Jirka a Lenka Jahodovi 
 
 
Kocourek Will Bill
Poděkování
Jakožto veterinární lékařce, mi denně pod rukama projde spousta zvířat, ale žádné mě nečekalo doma. Proto jsem se rozhodla, že si pořídím čtyřnohého společníka,  kočičku s PP. Na internetu mě zaujaly stránky chovné stanice mainských mývalích koček paní Věry Doležalové Chiquita a spol. z Olomouce
Po zkontaktování paní chovatelky mi byly zodpovězeny a vysvětleny všechny mé otázky s vřelým a milým přístupem. Po celou dobu čekání, než bude možno koťátka navštívit, jsme byly s paní Doležalovou v kontaktu, zasílala mi podrobné informace jak se ,,můj'' vybraný kocourek má, jak roste a prospívá, samozřejmě vše o tom, jak a kdy probíhají návštěvy na veterině a o průběžném zdravotním stavu. Nechyběly ani fotografie, jak prcek roste. 
Při návštěvě u paní  chovatelky jsem byla uchvácena. Byl to takový malý kočičí ráj.  Kdybych neměla již dopředu vybraného kocourka, nejspíš bych se na místě nemohla rozhodnout, kterou kočičku si odvézt, jelikož byla jedna hezčí než druhá. 
Při předávání a odvozu kocourka do nového domova, jsem byla poučena, vše mi bylo důkladně vysvětleno. Přístup byl opět úžasný.
Tímto bych chtěla moc moc poděkovat paní Věře Doležalové za vstřícnost, ochotu, poctivost a péči, se kterou vede svou chovnou stanici mainských mývalích koček, a že mi umožnila mít jednoho z jejich mnoha krasavců doma. 
Dnes má kocourek Bill již 5 měsíců, 3,5 kg, je zdravý, prospívá a dělá nám samou radost.
Přeji Vám mnoho dalších úspěchů a kočičího zdravíčka.
Ještě jednou srdečně děkuji. 
                                                              Hudáčková

  

 

Kočička Venuše

Dobrý den paní Doležalová, níže konečně zasílám pár slov k Vaší stanici. Hezký den

Z chovné stanice jsme si domů přivezli Venuši. Je to dokonalé, klidné a socializované koťátko. Tímto chci paní majitelce poděkovat, že se o své kočky stará ne jen ve směru správné životosprávy a atraktivity chovu, ale také z pohledu vztahu člověka a domácího mazlíčka. Ve stanici mě nejvíc oslovil klid a pohodovost všech zúčastněných počínaje koťátky, přes dospělé jedince a konče paní majitelkou. :-) Eva T.
 

 

Kocourek Yuki: Snížek
Chovnou stanici paní Věry Doležové jsme objevili přes internet. Hned po první návštěvě jsme věděli, že je to ten pravý kocourek. Kocourek se nebojí, je zvídavý a vše uměl od prvního dne. Při návstěvě jsme byli fascinováni krásným prostřědím, které pro kočičky paní chovatelka vytvořila. Jsme rádi, že jsme se mohli také seznámit s rodičemi našeho kocourka. Paní nám detailně odpověděla na všechny naše otázky, a že jich bylo. Domů jsme odjížděli s cennými radami a pořádnou zásobou granulí do začátku, za což jsme velmi vděčni. Chovnou stanici paní Věry Doležalové můžeme doporučit všem a chceme moc poděkovat za vstřícnost a férový přístup. 
Děkujeme. Tereza B. a Tomáš T.

 

Recenze:
Kočička Yoko,
Když jsme se rozhodovaly pořídit si další kočku do domu ,nebyl výběr zrovna lehký a vzhledem k nabídce ,která  na internetu je ,bylo  nutné zvážit  všechny možnosti.
 Jsem rád ,že jsem vybral právě chovnou stanici paní Doležalové ,která byla sice nejdál,ale kočička Yoko se mi líbila nejvíce . 
 Čistota prostředí pro chov mě mile překvapila (vhledem k několika návštěvám jiných chovných stanic) a následná starostlivost paní Doležalové je taky super vzhledem k tomu,že by se vše dalo brát jen jako obchod.
Yoko byla skvěle připravena na nový domov a my také vzhledem k detailní instruktáži o chovu a balíku různého krmení ,na  které je Yoko zvyklá.
Tímto bych chtěl poděkovat a vřele Vás doporučit i ostatním zájemcům o toto krásné plemeno koček, které mainky jsou.
Zdravím a přeji spoustu dalších krásných koťat. J.L.
 
 
 
UZZIEL

Vždy jsem byla majitelkou psa a později i chovatelkou plemene West High. White Terrier. Nejspíše jsem si plnila sny z dětství. Před třemi lety však nastala změna. Já jsem nešla na výstavu psů jako vždy, ale na výstavu koček. A mé pocity byly velkým překvapením. Krása, ušlechtilost a spanilost vystavovaných koček. Mého srdce se dotkly tři rasy, jiné, jako kdyby zvláštní a já se zamilovala do mainské mývalí kočky. Začala jsem se poohlížet po chovatelských stanicích s registrovaným chovem. Chtěla jsem kocourka s průkazem původu. Po několika telefonátech jsem se nakonec rozhodla pro CHS Chiquita a spol. v Olomouci paní Věry Doležalové, což se ukázalo správnou volbou.

Zprvu častá písemná komunikace mezi námi se spoustou fotek a doporučení, co si připravit pro nově příchozího člena domácnosti vyústila v osobní návštěvu a odběr kotěte. Už první osobní kontakt s paní Věrou byl příjemný a velmi přátelský. Viděla jsem, jak spokojeně jejich kočičí rodina v domácnosti žije. Koťata mezi sebou radostně dováděla v přítomnosti své matky i ostatních koček. Kočky mají v domácnosti spoustu prostoru na velikých škrabadlech, pelíšcích a jiných odpočívadlech. Z jednoho škrabadla nás líně pozoroval krásný dospělý kocour. Udělala jsem si spoustu fotek. Kočky zde žijí v čistém prostředí plném radosti a lásky. Kočky byly krásné, nebojácné, měly vyčesané kožíšky a žádné dredy, které se u této rasy dají předpokládat.

Paní Věra mi dala spoustu rad a doporučení, co se chovu koček týká a odpověděla i na řadu otázek. Odjela jsem vybavena nejen potřebnými formalitami (očkovací průkaz, lékařské vyšetření vč. testů rodičů na dědičné choroby aj.), ale i spoustou granulí, kapsiček a jiných dobrůtek, které mají mlsné kočičí jazýčky rády.

Jelikož jsem si nedovedla představit, že ke svým čtyřem westíkům přivezu kotě, byla to právě paní Věra, která mě ujistila, abych neměla žádné obavy, že by si na sebe brzy nezvykli a abych jim důvěřovala. A měla pravdu. Dodnes si spolu píšeme nebo telefonujeme. Pokud potřebuji urgentně poradit, její rady jako zkušené chovatelky opravdu „sedí“.

CHS paní Věry Doležalové mohu jen doporučit. Jsem šťastnou majitelkou již dvouletého kocoura Uzziela, kterého s manželem velmi milujeme. A láska v naší smíšené zvířecí smečce je vidět i cítit.

                              Šárka  Š.
 
 
 
 
ANABELLA
 
 
RECENZE

Dlouho jsme hledali vhodnou kamarádku pro našeho mainského mývalího šlechtice. Díky předchozí zkušenosti jsem už mela jasnou představu o tom, co od chovatelské stanice očekávám. Ve stanici Chiquita a spol. není pravidlem, že kdo si zaplatí, ten si bez dalšího automaticky odnese. Paní chovatelce záleží na tom, aby koťátka svěřila do správných rukou a podrobně nové majitele informuje o správné výživě a péči o mazlíčky. Odnesli jsme si odsud nádhernou dámu, která dělá čest svému plemeni a nám velkou radost. Všem solidním zájemcům mohu vřele doporučit.                                                                                                                                                                            Jaroslava W.